طلاق توافقی یک روزه

طلاق توافقی یک روزه نوعی طلاق توافقی است که در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. برای طلاق توافقی یک روزه با ما در موسسه حقوقی پیمان تماس بگیرید. طلاق زمانی صورت میگیرد که زوجین نتوانند در کنار یکدیگر به زندگی مشترک بپردازند. در برخی از طلاق ها فقط یک طرف مایل به طلاق است و در برخی از طلاق ها هر دو طرف مایل به جدا شدن از یکدیگر هستند. به طلاقی که هر دو طرف مایل به جدا شدن از یکدیگر هستند، طلاق توافقی میگویند. طلاق توافقی مراحل آسانتری برای جدا شدن دارد. بعد از اینکه دو طرف راضی به جدا شدن از یکیدیگر شدند دادخواستی را به دادگاه ارائه میدهند که بعد از انجام مراحل قانونی در عرض مدت کوتاهی میتوانند از یکدیگر جدا شوند.

برای انجام مراحل طلاق توافقی زوجین باید با در دست داشتن شناسنامه به دادگاه مراجعه کنند و فرم درخواست طلاق را پر کنند. دادگاه و کارشناسان مربوطه بعد از بررسی درخواست طلاق توافقی نسبت به جدایی زن و شوهر اقدامات لازم را انجام میدهند. البته دادگاه بعد از بررسی طلاق توافقی جلسه را در روزی مشخص تعیین میکند تا زن وشوهر با یکدیگر صحبت کنند تا شاید دوباره بتوانند به زندگی مشترک خود بپردازند.

اگر در جلسه برگزار شده زن و شوهر بر ادامه زندگی مشترک به توافق برسند، طلاق توافقی از ارزش ساقط خواهد شد ولی اگر زوجین به توافق نرسند طلاق توافقی در روزی مشخص صورت خواهد پذیرفت. طلاق توافقی حتی میتواند در مدت یک روز نیز انجام شود. با طلاق توافقی یک روزه زن و شوهر میتوانند در مدت یک روز از یکدیگر جدا شوند.

طلاق توافقی یک روزه برای زوجینی که قصد دارند تا در سریعترین زمان از یکدیگر جدا شوند بسیار مناسب میباشد. درست است که در طلاق توافقی یک روزه  تمامی مراحل طلاق در یک روز انجام میشود ولی به صورت کاملا اصولی و قانونی انجام میشود و هیچ گونه جای نگرانی در این نوع طلاق وجود ندارد. در طلاق توافقی یک روزه باید دو طرف رضایت کامل از جدا شدن داشته باشند تا روند اجرای طلاق با مشکل مواجه نشود.

شیوه پرداخت مهریه در صورتی که زن و شوهر بر پرداخت مهریه به توافق رسیدند و همچنین نحوه حضانت فرزند در صورتیکه زوجین دارای فرزندی باشند همگی توسط دادگاه در طلاق توافقی یک روزه مشخص خواهد شد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :