طلاق توافقی

از جمله خدماتی که در موسسه حقوقی پیمان ارائه می گردد ، طلاق توافقی می باشد. طلاق توافقی یکی از راحت ترین روش های جدا شدن زوجین از یکدیگر میباشد. همانطور که از نام طلاق توافقی نیز پیداست دو طرف بر سر جدا شدن از یکدیگر به توافق میرسند و سپس مراحل طلاق از طریق مراجع قانونی و دادگاه انجام میشود. در طلاق توافقی زوجین پس از حضور در دادگاه و پر کردن فرم مخصوص نسبت به طلاق توافقی آمادگی خود را اعلام میدارند.

طلاق توافقی به دو صورت انجام میشود:

  1. طلاق توافقی که از طریق وکیل انجام میشود. در این حالت زوجین یک وکیل طلاق برای خود اختیار میکنند و تمامی امور مربوط به جدایی خود را به آنها میسپارند. اختیار کردن وکیل برای طلاق توافقی مزیت های زیادی دارد. با اختیار کردن وکیل دیگر نیازی نیست تا روند اداری جدایی از همسر را یک به یک طی کنید و در تمامی پروسه های اداری حاضر شوید. در ضمن وکیل طلاق میتواند در کاهش استرس و فشار عصبی شما نقش بسزایی داشته باشد.
  2. در حالت دوم طلاق توافقی بدون حضور وکیل انجام میشود. در این حالت فقط زن و شوهر در فرایند جدایی حضور می یابند و وکیل هیچ گونه دخالتی در تصمیم گیری زوجین و رسیدگی به پرونده نخواهد داشت.

به طور کلی طلاق توافقی مزیت های بیشتری را برای زوجین به همراه خواهد داشت:

  • با طلاق توافقی دیگر خبری از تشکیل پرونده های متعدد در دادگاه نخواهد بود.
  • با طلاق توافقی دیگر نیازی به مراجعه مکرر زوجین در دادگاه و محل دادگستری نمیباشد.
  • در طلاق توافقی صدور گواهی مربوطه بسیار سریعتر انجام خواهد شد.
  • تنش بین زوجین و خانواده های زوجین تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.
  • در طلاق توافقی احتمال بازگشت زوجین در صورت دریافت مشاوره بیشتر است. بخصوص زمانی که وکیل اختیار کنید احتمال بازگشت به زندگی مشترک بسیار بیشتر است.
  • اگر دارای فرزند هستید، ایجاد فشار عصبی برای فرزندان شما کاهش خواهد یافت.
  • در طلاق توافقی مدت این گواهی ۳ ماه میباشد که موجب پایدار ماندن عقد نکاح میشود.
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :