خدمات ثبتی

دفاتر زیادی در شهر ها وجود دارند که در امور ثبتی فعالیت میکنند. خدمات ثبتی انجام شده توسط این دفاتر شامل ثبت شرکت، ثبت برند و همچنین تغییرات شرکت میشود. اما شاید مایل باشید تا با انواع خدماتی که در این دفاتر انجام میشود بیشتر آشنا شوید. در ادامه انواع خدمات ثبتی ارائه شده در موسسه حقوقی پیمان را برای شما شرح خواهیم داد.ثبت شرکت یکی از خدمات ثبتی میباشد که طی آن چند شریک قراردادی را ثبت میکنند تا تخصص، توانمندی و همچنین سرمایه خود را به اشتراک بگذارند. در واقع ثبت شرکت باعث میشود تا چندین فرد حقیقی و یا حقوقی طی قراردادی که به امضا رسانده اند به یک چارچوب مشخص عمل نمایند و مطابق آن پیش روند. بیشتر شرکت هایی که در کشور ما وجود دارند از سرمایه و همفکری چند نفر تشکیل و تاسیس شده اند که تمامی آنها نیز ثبت شرکت را در دفاتر خدمات ثبتی انجام داده اند. اما ثبت شرکت در دفاتر خدمات ثبتی شرایطی دارد که باید قبل از هر اقدامی از این شرایط برخوردار بود. تمامی افراد چه خارجی باشند و چه ایرانی میتوانند ثبت شرکت را در دفاتر خدمات ثبتی انجام دهند و محدودتی در ملیت افراد وجود ندارد. همچنین افراد خارجی میتوانند بدون اینکه شریکی داشته باشند به صورت مالکیت ۱۰۰ درصد اقدام به ثبت شرکت کنند. نکته ای که در این بین برای ثبت شرکت وجود دارد به سو سابقه و سو پیشینه افراد مربوط میشود. سو پیشینه و سو سابقه تاثیری در ثبت شرکت ندارد ولی باید توجه داشته باشید که نخواهید توانست از اعضای هیئت مدیره و هیئت رئیسه باشید.

یکی دیگر از خدماتی که در دفاتر خدمات ثبتی انجام میشود، ثبت برند میباشد. با ثبت برند شرکت ها میتوانند نام تجاری و یا همان برندی را که برای شرکت خود انتخاب کرده اند را به نام خود ثبت کنند. با ثبت برند دیگر شرکت ها و یا افراد قادر نخواهند بود تا از نام تجاری شما سو استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کنند. برای ثبت برند میتوان به طور مستقیم به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه نمود ولی باید در نظر داشت که این روش بسیار طولانی خواهد بود و از پروسه اداری سختی نیز برخوردار است. بهترین راهی که پیش روی شما برای ثبت برند خواهد بود، مراجعه به دفاتر خدمات ثبتی میباشد. دفاتر خدمات ثبتی از روند انجام کار به خوبی آشنایی دارند و میتوانند برند شما را با سرعت بیشتر و دردسرهای کمتری به ثبت برسانند.

ثبت تغییرات شرکت یکی از خدمات دیگری است که در دفاتر خدمات ثبتی انجام میشود. شرکا و صاحب امتیازان یک شرکت همیشه با یکدیگر در صلح به سر نمیبرند و ممکن است بر سر مسائلی به مشکل بخورند که از این رو نیاز است تا با ثبت تغییرات شرکت بتوانند در اساسنامه شرکت تغییرات اساسی و یا کوچکی را انجام دهند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :