تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه

لایحه دفاعیه در واقع نوعی دادخواست حقوقی میباشد که از سوی صاحب دعوا به مقام و یا مقامات قضایی ارائه میشود. این دعاوی ممکن است حقوقی و یا کیفری باشد. در واقع تنظیم دادخواست حقوقی میتواند به عنوان یک روشی برای جلب نظر قاضی در نظر گرفته شود. در تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه باید نکاتی رعایت شود که از اهمیت بسیار زیاد و سرنوشت سازی برخوردار است:

در تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه باید نهایت ادب و نزاکت به خرج داده شود. شخصی که قرار است لایحه دفاعیه شما را مطالعه کند و نسبت به آن تصمیمات مهمی بگیرد یک قاضی میباشد. همانطور که در مقابل یک قاضی نزاکت به خرج میدهید در نگارش دادخواست لایجه دفاعیه نیز باید نهایت ادب را به کارگیرید.

در تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه به استدلال های خود دقت داشته باشید. استدلال های شما باید محکمه پسند باشد. قاضی شخصی نیست که بتوان آنرا به راحتی و با هر دلیلی نسبت به لایحه دفاعیه متقاعد نمود پس سعی کنید از دلایل محکمی استفاده کنید.

در تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه به مسائل فرعی منحرف نشوید. نگارش خود را به سمتی هدایت نکنید که از موضوع شکایت شما دور شود. اگر از موضوع شکایت خود فاصله پیدا کنید ممکن است قاضی لایحه را رد کرده و یا ارزش چندانی برای آن قائل نشود. حتما سعی کنید فقط به موضوع شکایت خود بپردازید و به حاشیه نروید زیرا برای قاضی قابل قبول نخواهد بود.

تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه نباید متن زیاد بلندی داشته باشد. متن را به اندازه ای نگارش کنید که قاضی بتواند به طور خلاصه و مفید از درخواست شما مطلع شود. اگر متن شما زیادی بلند باشد و بیشتر محتوای آن هم از مطالب غیر مرتبط تشکیل شده باشد در نتیجه قاضی به آن ارزش زیادی قائل نمیشود.

تنظیم دادخواست لایجه دفاعیه را میتوانید به صورت یک درخواست بنویسید. الزاما نباید متن به گونه ای باشد که سراسر آن از استدلال تشکیل شده باشد. میتوانید متن خود را به نحوی نگارش کنید که جنبه درخواستی داشته باشد.

موسسه حقوقی پیمان میتواند تنظیم دادخواست حقوقی و تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه را برای شاکیان با بهترین نحو نگارش و تنظیم کند. تنظیم دادخواست حقوقی در موسسه حقوقی پیمان توسط وکلای پایه یک و با تجربه انجام میشود که میتواند تاثیرات مثبت فراوانی را به همراه داشته باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :