تنظیم دادخواست حقوقی

زمانی که شخصی قصد داشته باشد تا علیه شخص دیگر شکایت کند و یا به عبارتی به اقامه دعوی بپردازد باید طرح دعوی و یا دادخواست خود را بر روی برگه ای که معمولا A4 میباشد قید کند. برای تهیه برگه دادخواست باید به مجتمع های قضایی که در شهرها وجود دارند مراجعه کنید.

ممکن است شما نیز در تنظیم دادخواست حقوقی مشکل داشته باشید و از نحوه پر کردن دادخواست اطلاع نداشته باشید که در این صورت میتوانید با موسسه های حقوقی که میتوانند در تنظیم دادخواست حقوقی به شما کمک کنند مراجعه کنید.

تنظیم دادخواست حقوقی و نحوه پر کردن آن نیاز به اطلاعات و دانش کافی میباشد که بسیاری از مردم از آن بی اطلاع و نا آگاه هستند. موسسه حقوقی پیمان انجام کلیه خدمات مانند تنظیم دادخواست شکواییه و تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه را توسط وکلای پایه یک دادگستری در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام میرساند و تا کنون نیز توانسته خدمات زیادی را انجام دهد.

در تنظیم  دادخواست شکواییه شرایط و نکاتی وجود دارد که به برخی از آنها میپردازیم. در تنظیم دادخواست شکواییه سن یکی از نکات بسیار مهم میباشد. سن فردی که قرار است شکایت کند در دختران ۹ و پسران ۱۵ سالگی میباشد. البته هر چند که رویه علمی دادگاه برای پسران ۱۸ سال  میباشد. نوعی از شکایات در تنظیم دادخواست شکواییه وجود دارد که فقط از طرف شاکی قابل پیگیری میباشد. به طور مثال در مواردی مانند افترا و توهین به شاکی دادگاه بلافاصله روند تحقیقات را شروع میکند.

تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه نیز یکی از دادخواست هاییست که برای دفاع از خود نوشته میشود. فرد برای اینکه بتواند از خود در برابر قاضی و همچنین وکلا دفاع کند باید دادخواست دفاعیه ای داشته باشد. البته تنظیم دادخواست لایحه دفاعیه در مواردی برای درخواست از قاضی نیز انجام میشود.

موسسه حقوقی پیمان از جمله موسسه هاییست که در تنظیم دادخواست حقوقی نکات بسیاری را رعایت کرده و مد نظر قرار میدهد تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و حق و حقوق فرد تا حد زیادی ادا شود.

موسسه حقوقی پیمان استدلال های محکمه پسند و مرتبط با پرونده را در تنظیم دادخواست حقوقی قید میکند تا فرد بتواند نتیجه بهتری از دادگاه دریافت کند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :